Blog
Inauguracja modlitwy o pokój – Świder
W minioną niedzielę, 5 października 2025 roku, w Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Świdrze odbyła się uroczysta inauguracja modlitwy o pokój połączona z modlitwą o realizację projektu utworzenia Gwiazdy w Koronie Maryi Królowej Pokoju na Papui Nowej Gwinei.
Uroczystej Mszy Świętej odpustowej przewodniczył ks. Robert Ablewicz – Wiceprowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace, w tym pan Piotr Ciołkiewicz, Prezes Stowarzyszenia oraz Wiceprezesi Stowarzyszenia panowie Mariusz Drapikowski i pan Piotr Pajestka wraz z małżonkami.
W czasie inauguracji modlitwy o pokój przekazana została tamtejszej prowincji misjonarzy kustodia-monstrancja, której użył papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w krakowskich Brzegach do pobłogosławienia wiernych. W trakcie uroczystości odmówione zostały zarówno oryginalna „Modlitwa o Pokój”, jak i „Litania do Maryi Królowej Pokoju”.
Zdjęcia: ks. Robert Ablewicz
Adoracja wieczysta na Martynice
28 sierpnia 2025 roku w mieście Le Morne-Rouge na Martynice powstała Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju.
Posługujący przy tamtejszej Bazylice Matki Bożej Ocalenia (Notre Dame de la Délivrande du Morne-Rouge) o. Józef Nowak, poznawszy dzieło Gwiazd na Płaszczu w Gdańsku, zapragnął zaszczepić je również w swojej parafii. Jego wysiłki przyniosły piękny owoc – adoracja Najświętszego Sakramentu przerodziła się w adorację wieczystą.
W kaplicy Pan Jezus adorowany jest dzień i noc w monstrancji utworzonej przez Drapikowski Studio z Gdańska.
Foto: wikipedia
Konferencja Eucharystyczna w USA
Współpracująca ze Stowarzyszeniem Comunità Regina della Pace Fundacja “Adoratio Foundation” wzięła udział w Konferencji Eucharystycznej Diecezji Salina w Hays, Kansas (USA) w dniach 9 do 10 sierpnia 2025.
W trakcie Konferencji miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której Pan Jezus Eucharystyczny wystawiony był w monstrancji „Królowa Pokoju” wykonanej w Drapikowski Studio w Gdańsku.
Konferencja była również okazją do tego, by Biskup Diecezji Salina, JE Gerald Lee Vincke zaprezentował ideę utworzenia 9-tej Gwiazdy w Koronie Maryi Królowej Pokoju w Beloit, Kansas.
Foto: dzięki uprzejmości Adoratio Foundation
O adoracji eucharystycznej w Kalifornii
W dniach 23 do 27 lipca 2025 roku w Dolinie Napa w północnej Kalifornii odbyła się piętnasta, doroczna Letnia Konferencja Instytutu NAPA.
Na konferencję został zaproszony Członek Zarządu Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace oraz Prezes Adoratio Foundation, pan Andrew Niewald. Występując wśród czołowych mówców katolickich, w swoim krótkim wystąpieniu przedstawił ideę Adoracji Eucharystycznej w intencji pokoju – misję realizowaną wspólnie przez Stowarzyszenie oraz Adoratio Foundation. W drugiej części prezentacji pan Niewald omówił projekt utworzenia w Stanach Zjednoczonych 9-tej Gwiazdy w Koronie Maryi Królowej Pokoju.
Konferencja była również okazją do spotkania z Jego Eminencją Kardynałem Raymondem Leo Burke, które poświęcone było tematowi Sanktuarium Eucharystycznego w USA oraz tematowi ruchu adoracji eucharystycznej.
Pan Niewald spotkał się również z panem Michaelem Warsaw, Prezesem Zarządu oraz Dyrektorem Generalnym EWTN Global Catholic Network.
Photos: Courtesy of Adoratio Foundation, Beloti, Kansas (USA)
Powrót monstrancji “Królowa Pokoju” do Medjugorie
Z radością pragniemy poinformować, że dnia 23 czerwca 2025 roku, odbywszy wyjątkowo długą i owocną peregrynację po wielu parafiach w Polsce i za granicą, monstrancja „Królowa Pokoju” oficjalnie powróciła do swojego miejsca przeznaczenia, jakim jest kościół parafialny św. Jakuba w Medjugorie.
W spotkaniu udział wzięli Wizytator Apostolski JE ks. Arcybiskup Aldo Cavalli, proboszcz parafii św. Jakuba o. Zvonimir Pavičič OFM oraz br. Antonio Sekretarz Wizytatora Apostolskiego. Ze strony polskiej obecna była delegacja Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace: JE ks. Arcybiskup Tomasz Peta, Moderator Duchowy Stowarzyszenia, ks. Mirosław Prasek Cor, Asystent Kościelny Stowarzyszenia, p. Piotr Ciołkiewicz, Prezes Stowarzyszenia, p. Mariusz Drapikowski, Wiceprezes i Prezydent Zespołu Projektowo-Wykonawczego oraz p. Andrzej Gacek, architekt z Wrocławia, autor propozycji projektu nowej kaplicy w Medjugorie.
W trakcie spotkania dokonano oficjalnego przekazania na ręce JE ks. Arcybiskupa Aldo Cavallego monstrancji Królowa Pokoju jak również Księgi Pamiątkowej, zawierającej intencje osób, które adorowały Jezusa Eucharystycznego w czasie peregrynacji monstrancji.
Foto: Archiwum Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace
Adoracja w Mysłowicach Brzęczkowicach
Z radością informujemy, że Monstrancja Królowa Pokoju wędruje do Archidiecezji Katowickiej. Już od jutra 8 do 16 maja 2025 r. adoracja w intencji pokoju na świecie będzie prowadzona w Kościele Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach Brzęczkowicach.
Adres Parafii: ul. Gen. Ziętka 25 41-400 Mysłowice
Serdecznie zapraszamy!

















































