Blog
Adoracja w Głuchołazach
W dniach 27-28.02.2025 monstrancja z Medjugorie odwiedziła kościół pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach, gdzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powodzian oraz wszystkich osób im pomagających.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia:
Foto: ks. Tomasz Struzik oraz diecezja opolska
Adoracja w Moszczance
Na terenie diecezji opolskiej trwa adoracja w intencji osób poszkodowanych przez zeszłoroczną powódź oraz pomagających.
W dniach 25-26.02.2025 r. adoracja miała miejsce w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. w Moszczance.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją:
Foto: Krzysztof Czajor, ks. Krzysztof Maciejak
Adoracja w Grobnikach
Z radością informujemy, że 23.02.2025 rozpoczęła się peregrynacja Monstrancji „Królowa Pokoju” po diecezji opolskiej.
Pierwszy przystanek na szlaku pielgrzymkowym był kościół pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grobnikach. Po Mszy św. niedzielnej rozpoczęła się tam dwudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji osób poszkodowanych w ubiegłorocznej powodzi i za niosących im pomoc.
O wydarzeniu napisał Gość Niedzielny opolski: https://opole.gosc.pl/doc/9157072.Modla-sie-o-pokoj-i-za-powodzian?fbclid=IwY2xjawIpJ8dleHRuA2FlbQIxMQABHfF13bEWMV7uV-nsGmw5IJ7pmFQfwQhnrbT1H7VlDfLgYlbm0DyvrjVkag_aem_QYA57GxZiNRrZ2zWHKBrgQ&sfnsn=wa
Zapraszamy również do zapoznania się z fotogalerią z tego wydarzenia.
Przygotowania:
Msza św. i rozpoczęcie adoracji:
Adoracja nocna:
Foto: Gość Niedzielny, Katarzyna Mulak, Wiesław Janicki
Adoracja w intencji powodzian
W dniach 23 lutego – 4 marca trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji osób poszkodowanych w powodzi i za niosących im pomoc w diecezji opolskiej.
W okresie poprzedzającym rozpoczęcie Wielkiego Postu w kościołach, które zostały dotknięte powodzią, trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwy będą prowadzone w intencji osób poszkodowanych oraz tych, którzy udzielali im pomocy.
Podczas adoracji Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony w monstrancji „Królowa Pokoju”, będącej wotum pielgrzymów z całego świata dla Medjugorie i peregrynującej po różnych miejscach na świecie.
Oto harmonogram adoracji:
- Grobniki, kościół pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela
23-24 lutego 2025 r.
Niedziela i poniedziałek: 12.00-21.00 - Moszczanka, kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
25-26 lutego 2025 r.
Wtorek i środa: 15.00-20.00 - Głuchołazy, kościół pw. św. Wawrzyńca
27-28 lutego 2025 r.
Czwartek: 7.30-18.00
Piątek: 15.00-18.00 - Nysa, bazylika pw. św. Jakuba i św. Agnieszki
1-2 marca 2025 r.
Sobota: całodobowa adoracja od 7.00 do 7.00 następnego dnia
Niedziela: 13.00-18.00 - Paczków, kościół pw. św. Jana Ewangelisty
3-4 marca 2025 r.
Poniedziałek i wtorek: 7.00-18.00
Niech wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem stanie się dla poszkodowanych źródłem pociechy i nadziei pochodzącej od Boga oraz wyrazem naszej solidarności z nimi. Chciejmy otoczyć modlitwą także wszystkich, którzy okazali i wciąż okazują pomoc.
Zachęcamy, aby w parafiach, gdzie przed Wielkim Postem odbywają się adoracje Najświętszego Sakramentu, obok intencji ekspiacyjnej za grzechy, która zawsze nam towarzyszy w tym czasie, dołączyć również modlitwę za ofiary powodzi i tych, którzy nieśli im pomoc.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Materiały: diecezja opolska i Stowarzyszenie „Comunità Regina della Pace”
Foto: Bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki, Nysa
Wznowienie Peregrynacji Królowej Pokoju
Pragniemy z radością poinformować, że Peregrynacja Królowej Pokoju została wznowiona z dniem 1 stycznia 2025 roku.
Całodobowa adoracja we wrocławskiej Katedrze św. Jana Chrzciciela potrwa do 14 stycznia 2025.
Adres: Plac Katedralny 18, Wrocław
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy dzięki modlitwie i ofiarom materialnym przyczynili się do przeprowadzenia renowacji i zapraszamy do modlitwy o pokój.
Foto: Mariusz Drapikowski
Gwiazda na Płaszczu Królowej Pokoju w Gdańsku Morenie
„Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju” w parafii Bożego Ciała na gdańskiej Morenie
1 grudnia 2024 roku w parafii Bożego Ciała w Gdańsku-Morenie odbyła się uroczystość poświęcenia kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, która została włączona do prowadzonej przez Stowarzyszenie „Comunità Regina della Pace” ogólnoświatowej modlitewnej krucjaty o pokój, jako „Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”. Uroczystości tej przewodniczył Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita gdański arcybiskup Tadeusz Wojda.
Ks. prałat Wojciech Chistowski – proboszcz parafii w Gdańsku-Morenie, witając gdańskiego Arcypasterza podkreślił, że dzień poświęcenia kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu jest wyjątkowy w dziejach wspólnoty parafialnej, której przewodzi.
– Naszcza parafia nosi tytuł „Bożego Ciała”, dlatego pragnieniem wiernych było to – podkreślił – abyśmy mogli uwielbiać Pana Jezusa nie tylko podczas Mszy świętych, ale by była możliwość Jego adoracji, by prowadzić z Nim modlitewny dialog w ciągu dnia.
W homilii arcybiskup Tadeusz Wojda odniósł się do treści niedzielnej Ewangelii, w której mowa jest o konieczności czuwania na powtórne przyjście Chrystusa. Nawiązał przy tym, do niedawno opublikowanej książki kardynała Saraha, w której napisał, że żyjemy w w świecie pełnym hałasu, w którym Bóg ze swoim głosem nie może przedostać się do naszych serc.
– Dlatego bardzo dobrze, że tutaj powstała kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie będzie można przyjść i stanąć przed Chrystusem, wyciszyć swoje serce i pozwolić, by Jezus zaczął do nas mówić – dodał.
Przed ceremonią poświęcenia kaplicy, której projekt i realizacja zostały powierzone gdańskiej pracowni „Drapikowski Studio”, jego przedstawiciel, Prezydent Zespołu Projektowego Mariusz Drapikowski przybliżył uczestnikom uroczystości ideę krzewienia misji adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy o pokój, promowaną przez Stowarzyszenie „Comunità Regina della Pace”.
Następnie Kamil Drapikowski odczytał treść „Certyfikatu” potwierdzającego włączenie parafii Bożego Ciała w Gdańsku-Morenie do grona „Gwiazd na Płaszczu Matki Bożej Królowej Pokoju”, po czym przekazał dokument na ręce Księdza Arcybiskupa, a ten wręczył go Księdzu Proboszczowi.
Tekst i foto:
Bogusław Olszonowicz




















































































