Blog
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Występie
Author: Agnieszka
Wyświetlenia: 869
W dniu 21 grudnia 2025 roku w Parafii św. Kazimierza w Występie (diecezja kielecka) ks. Biskup Jan Piotrowski erygował i uroczyście poświęcił Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu pod wezwaniem NMP Królowej Pokoju.
Kaplica jest otwarta codziennie od godz. 7.00 do 21.00.
Warto zaznaczyć, że powstanie Kaplicy jest owocem wcześniejszego nawiedzenia Parafii przez Monstrancję z Medjugorie. Peregrynacja ta wzbudziła pragnienie utworzenia Kaplicy, w której Pan Jezus Eucharystyczny byłby adorowany na co dzień.
Foto: Hubert Glogauer









