Blog

Gwiazda na Płaszczu w Marysinie Wawerskim

Gwiazda na Płaszczu w Marysinie Wawerskim

Dnia 18 listopada 2025 roku w Parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim w Warszawie odbyła się uroczystość poświęcenia Monstrancji Serca Pana Jezusa, połączona z inauguracją nowej Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju.

Uroczystościom przewodniczył JE Biskup Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Natomiast w koncelebrze uczestniczył ks.proboszcz Bernard Czerwiński.

Jako reprezentacja Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace obecni byli pan Mariusz Drapikowski, Wiceprezes Stowarzyszenia, a równocześnie przedstawiciel Drapikowski Studio z Gdańska, które wykonało Monstrancję oraz pan Robert Czekaj, Wiceprezes Stowarzyszenia. W uroczystościach udział wzięli również licznie zgromadzeni wierni Parafii św. Feliksa z Kantalicjo. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za obecność.

W swoim przemówieniu pan Drapikowski przybliżył zebranym dzieło działających już Światowych Centrów Modlitwy o Pokój, których docelowo będzie dwanaście, tak jak dwanaście gwiazd w Koronie Maryi. Podkreślił również, że równolegle do tego dzieła powstają liczne Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju, których liczba w samej tylko Polsce wynosi już ok. 100 wspólnot wypraszających dla świata łaskę pokoju.

Następnie miało miejsce uroczyste przekazanie na ręce księdza biskupa Certyfikatu potwierdzającego włączenie wspólnoty parafialnej z Marysina Wawerskiego do grona Gwiazd na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju oraz poświęcenie Monstrancji Serca Pana Jezusa.

Serdecznie witamy nową wspólnotę w gronie Gwiazd na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju!

Materiał zdjęciowy: Archiwum Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *