Blog
Powrót monstrancji “Królowa Pokoju” do Medjugorie
Z radością pragniemy poinformować, że dnia 23 czerwca 2025 roku, odbywszy wyjątkowo długą i owocną peregrynację po wielu parafiach w Polsce i za granicą, monstrancja „Królowa Pokoju” oficjalnie powróciła do swojego miejsca przeznaczenia, jakim jest kościół parafialny św. Jakuba w Medjugorie.
W spotkaniu udział wzięli Wizytator Apostolski JE ks. Arcybiskup Aldo Cavalli, proboszcz parafii św. Jakuba o. Zvonimir Pavičič OFM oraz br. Antonio Sekretarz Wizytatora Apostolskiego. Ze strony polskiej obecna była delegacja Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace: JE ks. Arcybiskup Tomasz Peta, Moderator Duchowy Stowarzyszenia, ks. Mirosław Prasek Cor, Asystent Kościelny Stowarzyszenia, p. Piotr Ciołkiewicz, Prezes Stowarzyszenia, p. Mariusz Drapikowski, Wiceprezes i Prezydent Zespołu Projektowo-Wykonawczego oraz p. Andrzej Gacek, architekt z Wrocławia, autor propozycji projektu nowej kaplicy w Medjugorie.
W trakcie spotkania dokonano oficjalnego przekazania na ręce JE ks. Arcybiskupa Aldo Cavallego monstrancji Królowa Pokoju jak również Księgi Pamiątkowej, zawierającej intencje osób, które adorowały Jezusa Eucharystycznego w czasie peregrynacji monstrancji.
Foto: Archiwum Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace















