Blog
Peregrynacja “Królowej Pokoju” – Radom
Dnia 11 października 2019 r., w piątek o godz. 18.00 – rozpoczął się nowy etap peregrynacji “Królowej Pokoju”.
Z Wrocławia, powędrowała ona do Radomia, gdzie w Kościele Księży Filipinów przy ul. Grzybowskiej 22, o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. Ks. Mirosław Prasek COr, Asystent Kościelny naszego Stowarzyszenia wyjaśnił, że adoracja Jezusa Eucharystycznego w monstrancji “Królowa Pokoju” jest przedłużeniem rozpoczętego 8 października b.r. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu. Dodał również, że intencją adoracji, która potrwa w Kościele Matki Bożej Królowej Świata do końca miesiąca, jest zarówno pokój na świecie, jak również dzieło budowy Kaplicy Wieczystej Adoracji w Medjugorie.
Zaraz po niej miało miejsce spotkanie z artystą Mariuszem Drapikowskim z Gdańska, autorem monstrancji. Dał On świadectwo o swojej drodze z Maryją przez dzieła, które tworzy. Nadmienił również, że Kaplica w Medjugorie będzie nawiązywała kształtem do łodzi, z której nauczał Jezus na Jeziorze Galilejskim.
Natomiast po spotkaniu z artystą, odbyła się uroczysta inauguracja adoracji i modlitwy o pokój z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Monstrancji „Królowa Pokoju” z Medjugorie, której przewodniczył JE ks. biskup Piotr Turzyński z Radomia.
Serdecznie zapraszamy do modlitwy w Radomiu!

Peregrynacja “Królowej Pokoju” – Wrocław
Foto: fb Parafia p.w. św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża św. we Wrocławiu Brochowie.
Z radością pragniemy poinformować, że trwa uroczyście zainaugurowana na Jasnej Górze, kolejna już peregrynacja Pana Jezusa eucharystycznego w intencji o pokój na świecie.
Pochodząca z Medjugorie monstrancja “Królowa Pokoju” odwiedziła jako pierwszy, Wrocław.
Powędrowała tam najpierw do Parafii św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża św. na Brochowie we Wrocławiu, gdzie dzięki gościnności Wielebnego ks. Proboszcza Jana Kleszcza modlitwa o pokój rozpoczęła się już 12 września 2019 r. Natomiast przed odpustem Podwyższenia Krzyża Świętego odbyły się rekolekcje parafialne, które poprowadził ks. Krzysztof Herbut. Towarzyszyła im adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji “Królowa Pokoju”. Modlitwa ofiarowana była w intencji o pokój w rodzinach zamieszkujących na terenie Parafii na Brochowie oraz na całym świecie.

Następnie monstrancję przyjął Wielebny ks. Proboszcz Katedry Wrocławskiej, Paweł Cembrowicz. Adoracja w intencji pokoju trwała tam w dniach 20 do 26 września 2019 r.
Foto: Archiwum Stowarzyszenia
“Comunità Regina della Pace”.
W dniach od 28 września do 7 października 2019 r. adorowano Pana Jezusa eucharystycznego w zaprzyjaźnionym paulińskim Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła przy ul. św. Antoniego 30 we Wrocławiu.
Kolejnym niezwykłym wydarzeniem na peregrynacyjnym szlaku “Królowej Pokoju” było spotkanie modlitewne zatytułowane: “Na dobry początek”, które odbyło się 9 października 2019 r. wieczorem, a przygotowane zostało przez Wielebnego ks. Kapelana Maksymiliana Jezierskiego wraz ze studentami gromadzącymi się przy wrocławskim Duszpasterstwie Akademickim Nieśmiertelni.
Zwieńczeniem nawiedzenia stolicy Dolnego Śląska była natomiast adoracja o pokój w franciszkańskiej Parafii p.w. św. Alberta Wielkiego przy ul. Redyckiej 10-12, która trwała w dniach 10 i 11 października 2019 r. Wzięli w niej udział m.in. Klerycy Seminarium Wyższego Seminarium Duchownego p.w. św. Antoniego Padewskiego na wrocławskich Karłowicach.
Jest naszą radością, iż Ojcowie Franciszkanie wyrażają swoje pragnienie utworzenia kaplicy codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z tym była to główna intencja modlitwy w tych dniach nawiedzenia.
Więcej informacji tutaj:
https://www.facebook.com/ofmalbertwielki/photos/a.1421902804771022/2119226851705277/?type=3&theater
Możliwości włączenia się do modlitwy o pokój jest bardzo dużo. Aktualnie zapraszamy do Warszawy!
“Szturm do nieba”
W związku z realizowanym obecnie projektem utworzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji w Medjugorie zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszych działań intensywną modlitwą w tej intencji.
Jak dowiedzieliśmy się podczas uroczystej inauguracji Adoracji w Radomiu, 11 X 2019 r., Kaplica Wieczystej Adoracji w Medjugorie będzie miała kształt łodzi, z której nauczał Jezus na Jeziorze Galilejskim….
Prosimy o zamawianie Mszy św., post lub inne wyrzeczenia, które wyjednają łaski konieczne do realizacji tego zamierzenia.
Serdeczne Bóg zapłać za każdą modlitwę w tej intencji.
W celu zamówienia Mszy św. można skorzystać z poniższej informacji przesłanej nam przez Tercjarzy Dominikańskich:
“Podczas tercjarskich rekolekcji w Korbielowie o. Prowincjał przedstawił sytuację trzech braci dominikanów, którzy pracują w Fastowie na Ukrainie (ok. 60 km od Kijowa). Prowadzą tam Dom św. Marcina de Porres, który opiekuje się dziećmi i młodzieżą. Otrzymują na ten cel różne dofinansowania, dzięki czemu obecnie Dom może funkcjonować bez większych kłopotów.
Problemem jest natomiast utrzymanie samych braci. W Fastowie jest niewielu katolików, braciom brakuje intencji mszalnych. Można zatem ich wesprzeć, prosząc o odprawienie przez nich intencji mszalnej i przesyłając na ten cel ofiarę (w złotówkach).
Koordynacją tego wsparcia zajmuje się Ewa Kuźniar z fraterni w Szczecinie. Intencje przesyłamy na jej adres: [email protected]
Ofiary przekazujemy na konto: 42 1140 2004 0000 3702 7512 2110 – Ewa Kuźniar, ul. Tęczowa 16/3, 71-823 Szczecin (konto jest przeznaczone wyłącznie do tego celu)
Ze względu na “zdalny” charakter takiego wsparcia nie ma możliwości zagwarantowania, że intencja będzie odprawiona w konkretnym terminie. Warto jednak skorzystać z okazji do wsparcia braci, jeśli mamy jakieś intencje “stałe”, np. o czyjeś nawrócenie czy za naszych bliskich zmarłych.
Ta akcja wsparcia Fastowa trwa od kilku lat – i będzie trwała zapewne przez kolejne, więc pamiętajmy o tym także w przyszłości.
Więcej informacji o działalności braci w Fastowie:
https://info.dominikanie.pl/
https://swidnica.gosc.pl/doc/
Foto: Pinterest
“Królowa Pokoju” na Jasnej Górze
W jasnogórskiej Kaplicy św. Pawła Pustelnika trwa szczególna modlitwa o pokój.
W dniach od 15 VIII do 10 IX 2019 r. zanoszona była do Jezusa Eucharystycznego obecnego w Monstrancji “Królowa Pokoju”, która pochodzi z Międzynarodowego Centrum Modlitwy o Pokój w Medjugorie.
Obecność “Królowej Pokoju” w tym wyjątkowym miejscu zapoczątkowała trwającą obecnie peregrynację, mającą na celu rozpowszechnianie idei modlitwy o pokój w jak najszerszych kręgach.
Zapraszamy do śledzenia jej trasy na naszej stronie i włączenia się do wspólnej modlitwy o pokój!
Źródło: Vatican News oraz źródła własne
Foto: Vatican News
Ubrana w światło
W pierwszą rocznicę powstania Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie odbędzie się niezwykły koncert.
Zapraszamy serdecznie 31 VIII na godz. 20-tą!
https://stacja7.pl/wydarzenia/ubrana-w-swiatlo-niezwykle-oratorium-dla-krolowej-pokoju/
Jasnogórskie Spotkanie Jubileuszowe
Królowa Pokoju – Niewiasta Eucharystii – inspiruje, towarzyszy i wspiera „12 Gwiazd” od samego początku czyli już od 10 lat. Dzieło to narodziło się w dniu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego w 2009 r. kiedy to 25 marca zainaugurowane zostało pierwsze Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój w Jerozolimie, przy IV Stacji Drogi Krzyżowej. Wszystkie kolejne wydarzenia wpisujące się w to Dzieło są niemniej ściśle związane z Jej Postacią…
Dlatego na spotkanie jubileuszowe obrane zostało miejsce najbliższe sercom Polaków, miejsce u stóp tronu Jasnogórskiej Pani…
Spotkaliśmy się tam w dniach 10-12 maja 2019 r., by wspólnie dziękować za wiele otrzymanych dotychczas łask, jak również by polecać Maryi dalsze wspólne działania na rzecz promocji modlitwy o pokój na całym świecie.
W programie spotkania znalazł się czas na ubogacenie duchowe, jak również mieliśmy okazję zastanowić się nad dalszymi perspektywami rozwoju Dzieła. W piątkowy wieczór dane nam było wspólnie modlić się przed wizerunkiem Jasnogórskiej Pani modlitwą apelową, natomiast sobotni dzień rozpoczęliśmy również w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie sprawowana była uroczysta Msza św. dziękczynna, której przewodniczył Czcigodny o. Mariusz Tabulski OSPPE, Definitor Generalny Zakonu Ojców Paulinów. W koncelebrze udział wzięli ks. Stanisław Skuza SAC oraz Asystent Kościelny Stowarzyszenia, ks. Mirosław Prasek COr.

Jako przedłużenie Eucharystii, odbyliśmy adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie, na którą zgromadziliśmy się w Kaplicy św. Pawła Pustelnika w Bazylice Jasnogórskiej. Tego dnia przez cały dzień był tam wystawiony Pan Jezus Eucharystyczny w monstrancji, która powędruje do kolejnego Centrum Modlitwy o Pokój, do Burkina Faso. Ponad to w programie spotkania znalazła się niezwykle wartościowa konferencja nt. adoracji Najświętszego Sakramentu, jak również poruszające świadectwa dotyczące doświadczenia mocy modlitwy o pokój oraz pielgrzymowania w tej intencji.
Natomiast w części roboczej zapoznaliśmy się z ogromnie konstruktywną prezentacją nt. strategii rozwoju Dzieła, którą przedstawiła nam Pani Beata Piekutowska z Niepokalanowa. Mieliśmy również okazję przedyskutować dalsze perspektywy rozwoju Dzieła.
Potrzeb i koncepcji nie brakuje, dlatego mamy nadzieję, że Królowa Pokoju będzie nas dalej wspierać, torując swym potężnym orędownictwem drogi do miejsc, w których pragnie Ona rozpalić ogień adoracji eucharystycznej…
Wdzięczni za przebytą drogę, umocnieni bliskością Maryi, jak również wzajemnym świadectwem mocy modlitwy o pokój, pragniemy, by Dzieło rozwijało się nadal na chwałę Bożą i z pożytkiem dla całej ludzkości.
Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali i nadal wspierają Dzieło “12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Niech nasza najlepsza Matka ma Was w swojej opiece i wyprasza potrzebne łaski u Swojego Syna. Szczęść Boże!
Foto: Archiwum Stowarzyszenia "Comunità Regina della Pace"
