Blog
Radomska katedra Gwiazdą na Płaszczu Maryi
Monstrancję w kształcie figury Maryi przekazał w darze dla radomskiej katedry metropolita częstochowski abp Wacław Depo.
Uroczystość miała miejsce 12 lipca 2020 roku.
Za dar monstrancji przekazany radomskiej katedrze dziękowali parafianie i przekazali na ręce metropolity częstochowskiego obraz katedry namalowany przez radomskiego artystę Witolda Kowalskiego.
Proboszcz radomskiej katedry ks. Krzysztof Ćwiek dziękując za przekazaną monstrancję wyraził pragnienie, by radomska świątynia stała się miejscem adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy o pokój w ramach projektu gwiazd na płaszczu Matki Bożej, który realizuje Stowarzyszenie Comunità Regina della Pace.

Foto: Radio Plus Radom
Modlitwa o pokój w Poznaniu
Od 14 do 20 lipca 2020 roku zapraszamy do adoracji o pokój do Poznania, do Parafii p.w. św. o. Pio z Petrelciny (ul. Wańkowicza 2a).
Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Monstrancji „Królowa Pokoju” codziennie po Mszy św. o godz. 8.00. Modlitwa trwa do godz. 18.30.

Serdecznie zapraszamy!
Foto: nagłówek: pixabay oraz www.pio.archpoznan.pl
Adoracja w intencji pokoju na świecie w Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego
Serdecznie zapraszamy do Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu na całodobową adorację w intencji o pokój (Pl. E. Bojanowskiego 6, 62-030 Luboń).
Modlitwa rozpocznie się 4 lipca 2020 roku Mszą św. o godz. 11:00, a zakończy 13 lipca b.r. Mszą św. o godz. 19:00.
Ponadto:
5.07 godz. 17:00 – Modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę Magnificat
6.07 godz. 19.00 – Msza św., a po niej świadectwo p. Piotra Ciołkiewicza, Prezesa Stowarzyszenia „Comunità Regina della Pace”
13.07 godz. 18:30 – Różaniec w intencji kapłanów i osób konsekrowanych prowadzony przez Wspólnotę Matki Bożej Róży Duchownej
Godz. 19:00 – Msza św. na zakończenie adoracji, a po niej świadectwo p. Mariusza Drapikowskiego z atelier „Drapikowski Studio” z Gdańska.
Foto: www.siostry-maryi.pl
Modlitwa o pokój w Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży
W dniach 25 i 26 czerwca 2020 roku serdecznie zapraszamy na adorację o pokój do Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży (Głogówko 1, 63-800 Gostyń, woj. wielkopolskie).
Adoracja Jezusa Eucharystycznego w monstrancji „Królowa Pokoju” odbędzie się według następującego programu:
Czwartek – 25 czerwca: 13.00 – 17.00; 18.00-19.00; 20.00-21.00
Piątek – 26 czerwca: 8.30 – 19.00; 20.00-22.00
Serdecznie zapraszamy!
Foto: sanktuarium.gostyn.pl
Uwielbienie w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie
14 czerwca 2020 roku, w niedzielę przypadającą w Oktawie uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej, w murach zabytkowej Bazyliki Bożego Ciała miała miejsce wyjątkowo piękna modlitwa uwielbienia.
Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00 nastąpiła prezentacja dzieła „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, której dokonał gościnn
ie przebywający w stolicy Małopolski przedstawiciel Stowarzyszenia „Comunità Regina della Pace”, p. Wojciech Sałek. Pokrótce przybliżył on ideę adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o pokój na świecie. Następnie scharakteryzował poszczególne Międzynarodowe Centra Modlitwy o Pokój, jak również wyjaśnił nową inicjatywę modlitewną o nazwie Gwiazdy na Płaszczu Maryi, podkreślając, że celem działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest stworzenie społecznego ruchu osób modlących się o pokój w sercach ludzkich i na całym świecie.

Następnie Pan Jezus eucharystyczny został wniesiony w przebywającej obecnie na krakowskim Kazimierzu monstrancji z Medjugorie, po czym rozpoczęła się trwająca do godz. 19.00 modlitwa uwielbienia. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewnił zespół artystów związanych z cyklicznie odbywającym się w Rzeszowie spotkaniem modlitewnym znanym jako „Jednego Serca Jednego Ducha”. Muzykom dyskretnie towarzyszył inicjator tych spotkań, p. Jan Budziaszek.
Strzelista gotycka architektura oraz bogactwo barokowego wystroju Bazyliki gościnnie przyjęły wyjątkowo piękną, przykuwającą wzrok współczesną monstrancję “Królowa Pokoju”, jak również radosny, lekki dźwięk instrumentów muzycznych oraz czystych głosów ludzkich wielbiących swego Stwórcę i Pana.
Obyśmy mieli okazję częściej doświadczać głębokiej harmonii rodzącej się ze spotkania z Jezusem – Księciem Pokoju, Maryją – Królową Pokoju i ze sobą nawzajem…
Gorąco zapraszamy do Bazyliki Bożego Ciała do 21 czerwca 2020 roku!
Foto: Pixabay (nagłówek) oraz Archiwum Stowarzyszenia “Comunità Regina della Pace”
Kraków świętuje 700-lecie Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej
11 czerwca 2020 r. zapisał się w historii Archidiecezji Krakowskiej jako dzień uczczenia 700. rocznicy ustanowienia Uroczystości Bożego Ciała.
Zgodnie z tradycją, po porannej Mszy św. w Katedrze Wawelskiej, na Rynek Główny wyruszyła procesja eucharystyczna, w której wzięli udział liczni przedstawiciele życia konsekrowanego, jak również wierni świeccy.
Natomiast po południu uroczystości przeniosły się do przepięknej kazimierskiej Bazyliki Bożego Ciała. Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, który przypomniał historię uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej. Zaznaczył on w homilii, że Kraków, za sprawą ówczesnego biskupa Nankiera, był pierwszym miastem w Polsce, gdzie obchodzono to święto już od 1320 roku.
Obszerna relacja z Bazyliki Bożego Ciała jest tutaj:
https://ekai.pl/abp-jedraszewski-jezus-przychodzi-by-doprowadzic-nas-do-nieba/
Po Mszy św. zgromadzeni wyruszyli w strugach ulewnego deszczu na procesję eucharystyczną. Jest naszą radością i zaszczytem, że monstrancja z Medjugorie, „Królowa Pokoju” towarzyszyła temu wydarzeniu. Całodzienna adoracja Jezusa eucharystycznego w tej monstrancji w Bazylice Bożego Ciała trwa, codziennie od godz. 7.00 do 19.00 od poniedziałku do soboty.
Serdecznie zapraszamy do modlitwy o pokój!
Foto: Bazylika Bożego Ciała (nagłówek) oraz Archiwum Stowarzyszenia„Comunità Regina della Pace”
