Blog
Nieustanna modlitwa o Pokój.
Modlitwa za trwający Synod Biskupów Kościołów bliskiego Wschodu jest bardzo dobrą okazją do przypomnienia zainteresowanym takiego miejsca jak IV stacja Via Dolorosa w Jerozolimie, czyli Kościół Ormian – Katolików.
Tryptyk Jerozolimski w Rzymie
Zaraz po zakończeniu audiencji generalnej w Auli Pawła VI, w dniu 28 stycznia 2009 r., papież Benedykt XVI pobłogosławił wykonany w pracowni Mariusza Drapikowskiego „Tryptyk Jerozolimski”, tj. nastawę ołtarzową przeznaczoną do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy IV Stacji Drogi Krzyżowej w Jerozolimie.
Modlitwa Biskupów w kaplicy przy IV stacji
8 stycznia br. Miała miejsce w naszej Kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu w Kościele Ormian – Katolików niecodzienna modlitwa. Niecodzienna, bo odbywa się tylko raz na rok, ale jej istnienie ukazuje także znaczenie Adoracji dla Kościoła Jerozolimskiego.
Boże Narodzenie w życiu i w sercu (Radio Podlasie)
Od trzech lat w Kościele Jerozolimskim IV stacji Drogi Krzyżowej trwa całodzienna Adoracja Eucharystyczna w intencji pokoju. Modlitwę podtrzymuje niewielka wspólnota Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Wśród nich jest także Polka – s. Miriam.
Niewiasta z Jeruzalem (książka w formacie PDF do pobrania)
Kliknij w poniższy klawisz aby pobrać książkę w formacie PDF:
O. Kazimierz Frankiewicz OFMCONV “Szturm do nieba!”
Czytając zapiski autobiograficzne św. Ignacego Loyoli, dowiedziałem się, że gdy ważyły się losy zatwierdzenia przez Stolicę Apostolską zakładanego przez niego towarzystwa (zwanego później Towarzystwem Jezusowym), św. Ignacy postanowił (w swoim stylu) dokonać w tej ważnej dla niego sprawie modlitewnego szturmu do Nieba, mianowicie zobowiązał się do odprawienia pewnej liczby Mszy św.
