Najpierw oczarował mnie swoim pięknem Tryptyk Jerozolimski, tak delikatny a pełen treści eschatologicznej, rozjaśniony blaskiem bursztynu i tak na wskroś Polski. Dlaczego?
Blog
Wspomnienie Pielgrzymów Pokoju – drugie
W sercu świata (Romana Hyszko)
Zapewne istnieją miasta piękniejsze od Jerozolimy, ale żadne nie zostało naznaczone w taki jak ona sposób, żadne nie upamiętnia w tym samym stopniu historii Zbawienia. Dlatego człowiek dotyka z czułością starych jerozolimskich kamieni i pyta: “Czy pamiętasz Jezusa?”, dlatego czuje się, jakby przebywał w samym sercu świata…
Wspomnienie Pielgrzymów Pokoju – trzecie
Moja IV stacja ( Urszula Rogólska )
Dziś wreszcie policzyłam. Od St. Francis Street 1 do IV stacji Via Dolorosa jest 196 schodków. Skaczę po nich i niemal na każdym słyszę pytanie sprzedawców sklepików z dewocjonaliami i pamiątkami ze Świętego Miasta:
– Where are you from?! (Skąd jesteś?) Przez pierwsze 5 dni ochoczo wołam na prawo i lewo: – From Poland! Szóstego dnia zmieniam strategię!
Wspomnienie Pielgrzymów Pokoju – czwarte
Jeden miesiąc w Ziemi Świętej (s. Barbara Konobrodzka)
Moim marzeniem zawsze było; zobaczyć Ziemię Świętą, odetchnąć powietrzem, którym oddychał Jezus Chrystus mój Pan, Jego Matka Maryja, opiekun św. Józef, czyli Święta Rodzina, Apostołowie, Uczniowie, pierwsi chrześcijanie, pójść po ich śladach, dotknąć tego, co po nich zostało, zobaczyć wiarę dzisiejszych chrześcijan. Z tymi myślami postarzałam się i pocieszała mnie myśl, że po śmierci sobie tam polecę.
Wspomnienie Pielgrzymów Pokoju – piąte
Pan dał mi łaskę, że mogłam być w Jerozolimie, mogłam uczestniczyć w modlitwie adoracyjnej o pokój w Ziemi Świętej i na świecie.
Historia powstania kościoła Ormian Katolików przy IV Stacji w Jerozolimie
W 1856 roku Mons. Serope Tavitian przybył do Jerozolimy wysłany przez Patriarchę Grzegorza Piotra III.
W tym czasie w miejscu Via Dolorosa, gdzie znajdowała się III Stacja, była wolna działka, (z wyłączeniem starej łaźni tureckiej).
Jeruzalem, miasto pokoju, w tobie wszyscy się jednoczą. (wywiad z s.Miriam)
Czy modlitwa może być formą wolontariatu? Na to pytanie odpowiada s. Miriam Michalak, ze zgromadzenia ss. Uczennic Boskiego Mistrza, podczas rozmowy z Marią Rachel Cimińską.
Proponują siostry zupełnie nową formę wolontariatu, łamiącą znane nam schematy, stanowiącej alternatywę dla tradycyjnych wyobrażeń… Na czym ona polega, jak jest realizowana? Read more
