Blog
Alleluja! Zmartwychwstał Pan!
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do zapoznania się z naszym Listem Wielkanocnym 2019!
„A sam Pan pokoju niech was obdarzy pokojem zawsze i na wszelki sposób!
Pan niech będzie z wami wszystkimi!”
2 Tes 3, 16
Radom, 12 kwietnia 2019 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Drodzy Państwo!
W związku ze zbliżającymi się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, pozwólcie Kochani, że przekażemy Wam najserdeczniejsze życzenia głębokiego przeżycia Misterium Triduum Paschalnego i radości Zmartwychwstania Pańskiego. Chcielibyśmy też krótko podzielić się czym obecnie żyje nasze Stowarzyszenie.
Przede wszystkim pragniemy nadmienić, że w tym roku 25 marca minęło 10 lat od inauguracji pierwszego Centrum Modlitwy o Pokój przy IV Stacji Drogi Krzyżowej w Jerozolimie, które rozpoczęło Dzieło „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Czas ten minął bardzo szybko, a nasza wdzięczność Opatrzności Bożej jest wielka, ponieważ dzieło modlitwy o pokój rozwija się prężnie w różnych zakątkach świata. Można powiedzieć, że jego kolebką jest Medjugorie, miejsce, gdzie narodziła się przyświecająca nam idea modlitwy o pokój przed Najświętszym Sakramentem. Pierwsze Centrum Modlitwy, choć przeniesione z Jerozolimy do Betlejem, działa od początku w sercu Ziemi Świętej, dla której tak bardzo pragniemy pokoju i pojednania. Kolejne, rozsiane po kuli ziemskiej Centra znajdują się w: Oziornoje w Kazachstanie, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej i Rwandzie na kontynencie afrykańskim, w Korei Południowej oraz na Filipinach, gdzie projekt jest nadal w fazie realizacji. I w końcu najnowsze Centrum, to znajdująca się w Niepokalanowie „Gwiazda Niepokalanej”, która już od zeszłego roku bardzo licznie gromadzi pielgrzymów na Wieczystej Adoracji.
Zrealizowane dotychczas plany zdecydowanie przerosły nasze oczekiwania, ale ufamy, że będzie nam dane pracować nadal dla idei pokoju na świecie i że będzie to praca owocna… Pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim Państwu za tę wieloletnią już współpracę, za okazywaną nam niezmiennie życzliwość i wsparcie zarówno duchowe jak i materialne. Bez niego nie udałoby się zrealizować tylu pięknych projektów… Zapewniamy o naszej pełnej wdzięczności modlitwie, polecając się nadal Waszej pamięci… Bóg zapłać!
Natomiast jeśli chodzi o bieżące działania, to obecnie jesteśmy zaangażowani w przygotowanie projektu Kaplicy Wieczystej Adoracji dla Parafii św. Jakuba w Medjugorie – Centrum Modlitwy o Pokój – materialnego znaku Gwiazdy w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Ufamy, że znajdzie się tam również kolejny Ołtarz Adoracji zaprojektowany przez Pracownię „Drapikowski Studio” z Gdańska. Korzystając z okazji, pragniemy zwrócić się z gorącą prośbą do Państwa o wsparcie duchowe tego projektu, który chcielibyśmy zrealizować na chwałę Bożą, jak również dla dobra niezliczonych pielgrzymów nawiedzających każdego roku Medjugorie.
Pragniemy także podzielić się z Państwem naszą radością wynikającą z faktu, iż idea modlitwy o pokój rozwija się w coraz większej ilości miejsc. Otrzymujemy kolejne, płynące z różnych stron świata propozycje włączenia się modlitewnego i organizacyjnego w troskę o pokój w ramach Dzieła 12 Gwiazd. W związku z tym, oprócz tworzonej Korony 12 Gwiazd, która obejmie całą kulę ziemską, pragniemy dodatkowo otoczyć ją wstawienniczym płaszczem Maryi – niezliczonymi centrami modlitwy, gdzie prowadzona będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o pokój na świecie. Takich „Gwiazd na płaszczu Maryi Królowej Pokoju” powstało już kilkadziesiąt, część z nich na terenie Polski. Ze szczegółami na ten temat można zapoznać się na naszej stronie internetowej www.reginapacis.pl w zakładce „Gwiazdy”. Jesteśmy przekonani, że modlitwa zanoszona w każdym centrum adoracji ma ogromną wartość i moc, realnie wpływa na sytuację w naszym codziennym życiu, jak również na odległych krańcach świata.
Pozwólcie Państwo, że na koniec jeszcze raz złożymy na ręce Wasze, Waszych rodzin i przyjaciół, najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy nas wszystkich na nowo życiem, pokojem i niesłabnącą nadzieją.
Z wyrazami szacunku,
Piotr Ciołkiewicz ks. Mirosław Prasek COr Mariusz Drapikowski
Prezes Stowarzyszenia Asystent Kościelny Prezydent Zespołu Projektowo-
Wykonawczego
Dzieło “12 Gwiazd” ma już 10 lat
To już 10 lat temu, 25 marca 2009 r. w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zostało ustanowione pierwsze Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój. Powstało ono w Jerozolimie, przy IV Stacji Drogi Krzyżowej, gromadząc licznych pielgrzymów, którym bliska jest idea modlitwy o pokój na świecie.

Foto: Archiwum Stowarzyszenia “Comunita Regina della Pace”
Obecnie adoracja kontynuowana jest w Betlejem, w Kaplicy Wieczystej Adoracji przy Kościele Groty Mlecznej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom, sympatykom i darczyńcom za wytrwałe wspieranie Dzieła zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym oraz polecamy je nieustannie Waszej pamięci, by mogło się ono dalej rozwijać. Aktualnie serdecznie prosimy o wsparcie projektu powstającej w Medjugorie Kaplicy Wieczystej Adoracji. Bóg zapłać!
Foto: pixabay
Odpust zupełny w Niepokalanowie
Z radością informujemy, iż Penitencjaria Apostolska 5 lutego 2019 r. udzieliła na okres siedmiu najbliższych lat łaski odpustu zupełnego, który można uzyskać nawiedzając Sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana M. Kolbego oraz Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami, do których należą: spowiedź i przyjęcie Komunii świętej, żal za grzechy, modlitwa lub adoracja zakończona Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary i wezwaniem imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Osoby chore i w podeszłym wieku, aby otrzymać odpust, powinny wypełnić, przy najbliższej okazji, trzy warunki (spowiedź, Komunia, brak przywiązania do grzechu) oraz łączyć się duchowo w adoracji Pana Jezusa, mając przed oczami wizerunek Jezusa Eucharystycznego.
Z tekstem Dekretu o odpuście w Kaplicy Pokoju w Niepokalanowie można zapoznać się tutaj: dekret-odpust
Źródło: Radio Niepokalanów
MÓDLMY SIĘ ZA WENEZUELĘ
60- metrowej długości flagę z napisem “MÓDLCIE SIĘ ZA WENEZUELĘ” rozwinęli młodzi pielgrzymi z tego kraju przed ceremonią otwarcia ŚDM w Panamie.
Odpowiedzmy na ich dramatyczny apel,
wesprzyjmy modlitwą ten udręczony naród!
Powstaje projekt Kaplicy Wieczystej Adoracji dla Medjugorie
Projekt Kaplicy Wieczystej Adoracji, która powstanie przy Parafii św. Jakuba w Medjugorie,
powierzony został gdańskiemu atelier „Drapikowski Studio”.
Jak mówi p. Piotr Ciołkiewicz, Prezes Stowarzyszenia „Comunita Regina della Pace”: „Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój istnieje tam od momentu przekazania w roku 2011 Monstrancji, przygotowanej również przez „Drapikowski Studio”. Był to moment symbolicznego włączenia Parafii w Medjugorie do Dzieła 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”.
Tworzony obecnie projekt Kaplicy wraz z Ołtarzem adoracji uwzględni istniejącą Monstrancję, tak że całość zostanie niejako do niej dopasowana.
By projekt ten mógł być zrealizowany, potrzebne jest ogromne wsparcie, dlatego zwracamy się z
gorącym apelem o osobistą modlitwę, zamawianie Mszy św. oraz wszelkie ofiary w tej intencji.
W Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej odprawionych zostanie 30 Mszy św. w tej intencji w marcu 2019 r., o godz. 7:00 rano.
Pielgrzymka do Międzynarodowego Centrum Modlitwy o Pokój w Medjugorie

W XI 2018 r. przedstawiciele Stowarzyszenia “Comunita Regina della Pace”, pod duchową opieką swojego Moderatora, JE ks. Arcybiskupa Tomasza Pety (drugi od prawej), odbyli pielgrzymkę do Medjugorie, w którym znajduje się jedno z Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój utworzonych w ramach Dzieła “12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”.

W drodze na Kriżevac.

U boku Matki Bożej

