Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

Miejsca Adoracji

OLEŚNICA

W poświęconej 29 listopada 2014 r. nowej kaplicy adoracji w kościele pw. NMP Matki Miłosierdzia Pan Jezus czeka cały czas. W kontemplacji Chrystusa Eucharystycznego ma pomóc niezwykle piękny ołtarz.

29 listopada 2014 r. niezwykły prezent dostała oleśnicka wspólnota parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia. U progu Adwentu otwarta i poświęcona została kaplica adoracji. O jej niezwykłości świadczy to, że Chrystus w kawałku hostii umieszczony jest w specjalnie w tym celu wykonanym ołtarzu.

Dzieło sztuki, bo tak należy traktować ołtarz, zostało wykonane w Gdańsku, w pracowni Mariusza Drapikowskiego, tego samego, który wykonał już trzy ołtarze należące do cyklu 12 Gwiazd w Koronie Matki Bożej. Mają one docelowo trafić na różne kontynenty i stać się miejscami wieczystej modlitwy o pokój na świecie.

Oleśnicka instalacja, poza małymi szczegółami, jest taka sama jak ołtarz wykonany do bazyliki Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W centrum znajduje się Eucharystia, którą obejmuje Matka Boża, wskazując na Jezusa. Cała scena wpleciona jest w Całun Turyński. Ołtarz został wykonany w szkle kryształowym.

Poświęcenia nowej kaplicy dokonał metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. - Piękne jest to, że w Adwent wkraczacie z tą nową kaplicą adoracji Najświętszego Sakramentu. To miejsce będzie wam ułatwiało wasze osobiste spotkanie z Bogiem - mówił w homilii podczas Mszy św. poprzedzającej obrzęd. Przekonywał, że podczas modlitwy przed Eucharystycznym Chrystusem każdy będzie mógł z Nim porozmawiać jak z przyjacielem - będzie mógł opowiedzieć mu, czym żyje i co go nurtuje, o radościach i troskach. - Jezusowi zależy na tobie, więc możesz mówić mu o wszystkim (...), a On cię będzie uważnie słuchał - przekonywał. Nawiązując do rozpoczętego Adwentu, zaznaczył, że dzięki tym spotkaniom w kaplicy adoracji będziemy czekać na powtórne przyjście Pana z radością.

źródło: http://info.wiara.pl/doc/2264273.Oltarz-ktory-jest-obrazem


WARSZAWA

Adoracja na warszawskiej Pradze w katedrze

W katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze powstała kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Została ona poświęcona 27 kwietnia przez abp Henryka Hosera . Kaplica może być otwarta również wtedy, gdy zamknięta będzie świątynia przy Floriańskiej. Ma przygotowanych 16 miejsc do klęczenia. Dostawiane są też krzesła. Monstrancję ma kształt  wizerunku Maryi i Jezusa. Jak powiedział proboszcz katedry ks. Bogusław Kowalski, to miejsce było potrzebne, gdyż przez cały dzień warszawiacy choć na krótki pacierz odwiedzają świątynię i w sposób naturalny w tym miejscu będzie czas na modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu.  W planach jest stworzenie grona osób pełniących dyżury przed Najświętszym Sakramentem na wzór Bractwa Adoracyjnego działającego w kościele św. Józefa na Kole – dodał ks. Kowalski.  . W przyszłości z czwartku na piątek gdy Jezus modlił się w Ogrójcu będzie trwać całodobowa  adoracja. Kaplicę zaprojektował Mariusz Drapikowski, artysta plastyk, który jest autorem mi.in. Tryptyku Jerozolimskiego i Gwiazdy Kazachstanu.

Kaplica jest otwarta codziennie od godz. 8.30 do 18. W  maju i czerwcu ze względu na nabożeństwa, czuwanie przed Najświętszym Sakramentem będzie trwało do 17.30.

 DZIERŻONIÓW

Kościół Chrystusa Króla w Dzierżoniowie - miejsce adoracji i modlitwy o pokój.

Kościół Chrystusa Króla w Dierżoniowie stał sie kolejnym ogniwem w łańcuchu "12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju", gdzie trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o pokój. W kościele powstała Kaplica Adoracji, w której znalazł miejsce ołtarz wraz z monstrancją (jej kształt nawiązuje do postaci Matki Bożej Nieustającej Pomocy). Została powołana specjalna Honorowa Straż Najświętszej Eucharystii, do której należy już ponad 140 osób. Będą one codziennie prowadzić adorację w kaplicy w duchowej łączności z modlącymi się przy IV Stacji Drogi Krzyżowej w Jerozolimie, gdzie znajduje się Tryptyk Jerozolimski. Jak poinformował nas proboszcz parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie ks. kan. Krzysztof Ambrożej uroczystego poświęcenia Kaplicy wraz z inauguracją adoracji dokonał, 3 kwietnia 2013 r. o godzinie 17.00, Jego Ekscelencja bp.świdnicki Ignacy Dec.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy trwać będzie codziennie od 7.30 do 17.30 (w niedzielę od 13.30).

GDAŃSK

Kolejne miejsce codziennej adoracji - Gdańsk Zaspa

We wtorek 12 czerwca 2012r,  mieszkańcy parafii pw. Opatrzności Bożej w Gdańsku na Zaspie, przeżywali XXV rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II. Na te uroczystości przybył Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone, który dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Jana Pawła II i poświęcenia kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Uroczystości odbyły się w górnym kościele o godz. 17.00. Następnie została odprawiona Msza św. odpustowa. Tego wieczoru adoracja w kaplicy trwała do godz. 21.00. Od następnego dnia rozpoczęła się codzienna adoracja w godzinach od 9.00 do 17.00.
Kościół pw. Opatrzności Bożej w Gdańsku stoi blisko miejsca, w którym przed laty „zacumował” niezwykły ołtarz. To właśnie Jan Paweł  II w czasie tamtej pielgrzymki poświęcił kamień węgielny pod jego budowę, zaś w maju 2009 roku konsekracji świątyni dokonał watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone. – Adoracja eucharystyczna pomaga nam wejść w serce Boga. To właśnie stąd, z serca Boga, z Jego miłosierdzia chrześcijanie czerpią siłę dla swojej misji ewangelizacji i promowania wartości ludzkich, bo tylko Bóg, tylko miłość Boska może dogłębnie i rzeczywiście przemienić świat – podkreślał kardynał podczas poświęcenia kaplicy adoracji.

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright