Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

poniedziałek, 16 marzec 2015 21:44

Światłość jako dar miłości i pokoju

Zgodnie z zapowiedzią, 15 marca ołtarz "Donum Caritas et Pax" stanął w Wałbrzychu w kościele pw. Podwyższenia Krzyża świętego na Podzamczu. Do 6 kwietnia od 7.00 do 18.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie.

Mszy św. inaugurującej modlitwę przewodniczył bp Ignacy Dec. Był na niej obecny Mariusz Drapikowski, w którego pracowni powstał trzeci z kolei ołtarz służący światowej modlitwie o pokój. 

W swojej homilii biskup nie tylko rozwinął temat światłości i ciemności, ale także wskazał na Eucharystię jako źródło prawdziwego światła, w blasku którego zarówno życie poszczególnych ludzi, jak i wspólnot i narodów otrzymuje właściwy wyraz i głębię. 

Zanim rozpoczęto adorację Mariusz Drapikowski wyjaśnił znaczenie ołtarza, który przedstawia Maryję tulącą Eucharystycznego Jezusa i obleczoną w całun pogrzebowy swego Syna.

Projekt pt. "12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju" ma na celu utworzenie na świecie dwunastu Ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. 

W każdym z dwunastu miejsc ma stanąć ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z monstrancją nawiązującą do wizerunku Matki Bożej. Są one projektowane i wykonywane w pracowni Mariusza Drapikowskiego, artysty pochodzącego z Dzierżoniowa, a pracującego w Gdańsku. W jego pracowni powstały m.in. najnowsze sukienki dla obrazu MB Jasnogórskiej czy ołtarz adoracyjny w parafii pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Trwają też prace nad projektem sukienki dla MB Świdnickiej, znajdującej się w kaplicy katedralnej.

Do tej pory w ramach Centrów Modlitwy o Pokój ołtarze umieszczono w Jerozolimie, Oziornem (Kazachstan) i w Medjugorie (Bośnia i Hercegowina). Kolejnymi miejscami mają być m.in. Kibeho w Rwandzie i Namyang w Korei. 

Najnowszy ołtarz był już wystawiany kolejno: na Jasnej Górze, w Straszynie, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Luboniu, Warszawie. Po Wałbrzychu peregrynacja ma się odbyć jeszcze w Bydgoszczy od 7 kwietnia do 4 maja i w Radomiu od 4 maja do 1 czerwca.

 

http://swidnica.gosc.pl/doc/2392591.Swiatlosc-jako-dar-milosci-i-pokoju

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright