Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

poniedziałek, 16 marzec 2015 21:41

Wałbrzych: adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju

W dniach od 15 marca do 6 kwietnia br. w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu, będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju, przy ołtarzu „Donum Caritas et Pax”. Uroczystej Mszy św. rozpoczynającej adorację – 15 marca br. o godz. 13 – przewodniczył biskup świdnicki Ignacy Dec.

 

Ołtarz z wyobrażeniem Całunu Turyńskiego i przyobleczonej w niego Maryi, jest kolejnym po „Tryptyku Jerozolimskim” i „Gwieździe Kazachstanu”, tworzonym przez Stowarzyszenie Communita Regina Della Pace, ośrodkiem modlitwy w ramach projektu „12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju”. Projekt ten ma na celu utworzenie w dwunastu miejscach na świecie szczególnych ośrodków modlitwy w intencji pokoju. Będą to miejsca szczególnie doświadczone skutkami konfliktów zbrojnych, gdzie brak jest porozumienia między narodami i religiami.

 

Ołtarz, który powstał w pracowni Mariusza i Kamila Drapikowskich z Gdańska przeznaczony jest do afrykańskiego Centrum Modlitwy o Pokój w Jamusukro, administracyjnej stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej. Kolejnymi miejscami mają być m.in. Kibeho w Rwandzie i Namyang w Korei.

Podczas spotkania bp. Deca z Mariuszem Drapikowskim w Świdnicy artysta wyjaśnił, że ołtarz ten oparty na Całunie Turyńskim jest rytowany w krysztale i światło, które się w nim rozszczepia, ukazuje postać Chrystusa Zmartwychwstałego tak, jak zostawił swoją obecność na płótnie Całunu. Tłumacząc dalej, mówił: „Centralna część tego obrazu została ukształtowana w taki sposób, że we fragment Całunu przyobleczona jest współczująca Maryja, która swoim gestem mówi: «Mój Syn nie umarł, mój Syn zmartwychwstał, przyjdźcie, oddajcie Mu pokłon»”

 

http://www.niedziela.pl/artykul/14499/Walbrzych-adoracja-Najswietszego

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright