Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

wtorek, 26 marzec 2013 15:13

Bydgoszcz: modlitwa o pokój przed ołtarzem „Gwiazda Kazachstanu” ( ekai.pl )

W bydgoskim sanktuarium Królowej Męczenników zainaugurowano adorację Najświętszego Sakramentu w ołtarzu „Gwiazda Kazachstanu”. Nieprzerwanie do 10 kwietnia będą tam zanoszone modlitwy o pokój.

W lipcu ołtarz zostanie przekazany do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie w ramach projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie Communita Regina Della Pace, którego zadaniem jest apostolstwo adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Planowane jest utworzenie na świecie dwunastu ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju czyli „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Obecnie istnieją już trzy takie miejsca: w Jerozolimie, Medjugorie i Oziornoje, gdzie w lipcu trafi „Gwiazda Kazachstanu”. Dzieło to pobłogosławił w 2012 r. papież Benedykt XVI.

Inspiracją do powstania ołtarza był „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II, a szczególnie jego trzecia część dotycząca Abrahama, będącego obok Maryi Królowej Pokoju patronem Kazachstanu. Monstrancja nawiązuje kształtem do wizerunku Matki Bożej tulącej do swojego serca Jezusa Eucharystycznego. Sylwetkę Maryi spowija rybacka sieć z różańcem z czerwonych paciorków ułożonym w kształcie serca. Odnosi się to do modlitwy różańcowej deportowanych Polaków z Ukrainy w latach trzydziestych ubiegłego stulecia i wymodlonego cudu w święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Oziornoje w 1941 r. – wypełnienie się wodą wyschłego jeziora z mnóstwem ryb, co uratowało ludzi od śmierci głodowej.

W ołtarzu są umieszczone sylwetki biblijnych postaci, jest on równocześnie relikwiarzem św. Faustyny i bł. Jana Pawła II.

Ołtarz „Gwiazda Kazachstanu” wykonany przez gdańskiego artystę Mariusza Drapikowskiego odwiedził już kilka polskich miast m.in. Gdańsk, Wrocław, Częstochowę i Warszawę. Na Jasnej Górze modlili się przy nim bydgoscy studenci, którzy - jak opowiada ich duszpasterz akademicki ks. Krzysztof Buchholz - zapragnęli, aby "Gwiazda Kazachstanu" odwiedziła także ich miasto.

– Przez adorację Jezusa w tym ołtarzu możemy zjednoczyć swoje serca z ludźmi żyjącymi na ziemi tak bardzo doświadczonej przez system totalitarny, prześladowania i deportacje – powiedział KAI ks. Andrzej Marmurowicz, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych i koordynator duszpasterstwa na rzecz misji w diecezji bydgoskiej. Duchowny, który przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem metropolity Astany w Kazachstanie, abp. Tomasza Pety, podkreślił, że miejscowość Oziornoje jest duchowym centrum Kościoła katolickiego w Kazachstanie. To tam w sanktuarium Królowej Pokoju ołtarz „Gwiazda Kazachstanu” zostanie zainstalowany na stałe.

Drzwi sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy będą otwarte do 10 kwietnia przez całą dobę dla wszystkich chętnych, by modlić się w intencji pokoju. Na stronie www.martyria.pl istnieje możliwość wpisania się do „kalendarza adoracji” i zadeklarowania swojego uczestnictwa w modlitwie przy ołtarzu „Gwiazda Kazachstanu”.

Źródło: ekai.pl

http://ekai.pl/diecezje/bydgoska/x65163/bydgoszcz-modlitwa-o-pokoj-przed-oltarzem-gwiazda-kazachstanu/

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright