Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

poniedziałek, 25 marzec 2013 15:11

Modlitwa o pokój przed Ołtarzem „Gwiazda Kazachstanu” (Gość Niedzielny)

Od dnia 26 marca do 10 kwietnia w Sanktuarium Królowej Męczenników we Bydgoszczy - Fordonie będzie trwać nieustanna modlitwa o pokój w nas i pomiędzy nami, o pokój na świecie i pokój dla świata.

Adoracja będzie odbywać się przed wyjątkowym Ołtarzem – Gwiazdą Kazachstanu.

Uroczyste otwarcie Ołtarza nastąpi dnia 26 marca o godz. 18.30 podczas Mszy Świętej sprawowanej w Sanktuarium przez ks. Bp. Jana Tyrawę. Od tego dnia aż do 10 kwietnia trwać będzie nieustanna modlitwa.

Gwiazda Kazachstanu to jeden z 12 ołtarzy adoracji Najświętszego Sakramentu, które symbolizują 12 gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Ołtarze to powstają jako szczególne miejsca modlitwy o pokój, a tam gdzie zostaną ustawione trwać będzie wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Pomysłodawcą i koordynatorem jest Stowarzyszenie Communita Regina Della Pace.

Pierwszy Ołtarz znajduje się z Jerozolimie, przy IV Stacji Drogi Krzyżowej. Gwiazda Kazachstanu przekazana zostanie do Sanktuarium w Oziornym, w Kazachstanie. Kolejne znajdą się w miejscach naznaczonych wojną, niesprawiedliwością i brakiem pokoju, by właśnie tam, pośrodku niepokojów, trwało nieustannie czuwanie i nieustanna modlitwa o pokój.

Gwiazda Kazachstanu składa się z pięciu części – środkowej, która jest nieruchoma oraz z podwójnych, ruchomych skrzydeł. Po otwarciu Ołtarz ma 7,5 m szerokości i 2,5 m wysokości.

Jest to przełożona na język plastyczny i symboliczny historia Bożego Miłosierdzia od czasów Abrahama aż do Jana Pawła II. Jest to próba pokazania relacji jaką Bóg wciąż ponawia i buduje, wychodząc do człowieka, aż do ofiarowania Swojego Syna – Jezusa Chrystusa.

Środek kompozycji wyznacza plan jerozolimskiego grobu Jezusa, a w jego centrum przedstawione są dwie postaci: bł. Jan Paweł II i św. Faustyna, którzy wraz z aniołami wychwalają Boże Miłosierdzie.

Zapraszamy serdecznie, by zakosztować głębi pokoju, płynącej z Serca Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Drzwi Sanktuarium będą otwarte nieustannie od 26 marca do 10 kwietnia, by każdy, o każdej godzinie mógł wejść i Adorować Boga, który jest bogaty w Miłosierdzie, prosząc o pokój dla świata i dla każdego ludzkiego serca.

Zachęcamy do modlitwy osobistej i wspólnotowej.

Istnieje możliwość wpisania się do kalendarza Adoracji – na stronie www.martyria.pl można wybrać dzień i godziny, w których chce się trwać na modlitwie o pokój.

Tam też znajdują się szczegóły dotyczące Adoracji i wydarzeń związanych z Modlitwą o Pokój.

Źródło - Gość Niedzielny
http://gosc.pl/doc/1499292.Modlitwa-o-pokoj-przed-Oltarzem-Gwiazda-Kazachstanu-Bydgoszcz

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright