Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

poniedziałek, 25 marzec 2013 15:09

Zobacz cudowny ołtarz - Gwiazdę Kazachstanu ( Gazeta Pomorska )

Od jutra (wtorek) aż do 10 kwietnia w sanktuarium w Fordonie będzie okazja pomodlić się przed ołtarzem - Gwiazdą Kazachstanu.

Ołtarz po otwarciu liczy 7,5 metra szerokości oraz 2,5 metra wysokości. Gwiazda Kazachstanu ma 5 części – środkowa jest nieruchoma, pozostałe to podwójne ruchome skrzydła.

- Środek wyznacza plan jerozolimskiego grobu Jezusa, a w centrum przedstawione są dwie postaci: błogosławiony Jan Paweł II i święta Faustyna, którzy z aniołami wychwalają Boże Miłosierdzie - opisuje Dorota Kiedrowska z duszpasterstwa Martyria przy ul. Bołtucia w Fordonie.

Ołtarz będzie wystawiony od jutra (26 marca) w Sanktuarium Królowej Męczenników przy ul. Bołtucia, przy jakim działa właśnie Martyria. Uroczyste otwarcie Ołtarza nastąpi o godz. 18.30 – podczas mszy sprawowanej przez księdza biskupa, Jana Tyrawę.

Gwiazdę Kazachstanu będzie można oglądać i się przed nią modlić nieustannie do 10 kwietnia. Będzie można wpisywać się do kalendarza Adoracji – na portalu www.martyria.pl zainteresowani wierni powinni wybrać dzień i godziny, w których chcą się modlić.
 
Źródło: Gazeta Pomorska
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130325/BYDGOSZCZ01/130329500

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright