Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

poniedziałek, 25 marzec 2013 15:05

Zapisz się i czuwaj. Wielki ołtarz już w Bydgoszczy ( Gazeta Wyborcza )

"Gwiazdka Kazachstanu" - olbrzymi ołtarz zostanie odsłonięty we wtorek w Fordonie przez biskupa Jana Tyrawę. Wierni przez dwa tygodnie będą się przed nim modlić dniem i nocą. Zapisy chętnych do adoracji ruszyły.

Ołtarz Miłosierdzia Bożego "Gwiazda Kazachstanu" już stoi w Sanktuarium Królowej Męczenników przy ul. Bołtucia. To potężne dzieło. Ma 7,5 m szerokości i 2,5 m wysokości. Składa się z nieruchomej części środkowej i dwóch par skrzydeł. Opowiada o miłosierdziu. W centrum, na planie jerozolimskiego Grobu Pańskiego, umieszczone są relikwie bł. Jana Pawła II i św. Faustyny.

Ołtarz wykonał gdański artysta bursztynnik Mariusz Drapikowski (autor m.in. sukienek Matki Boskiej Częstochowskiej).

- Staraliśmy się, by stanął właśnie u nas - mówi Dorota Kiedrowska z duszpasterstwa akademickiego Martyria. - Trafia do miejsc naznaczonych martyrologią, niesprawiedliwością. Wcześniej był m.in. w Łagiewnikach.

"Gwiazda Kazachstanu" to jeden z 12 ołtarzy (symbolizują 12 gwiazd w koronie Maryi), które krążą po świecie jako miejsca modlitwy o pokój. Ich pomysłodawcą jest stowarzyszenie Communita Regina Della Pace. Pierwszy z tych ołtarzy znajduje się w Jerozolimie, przy IV stacji drogi krzyżowej. "Gwiazda Kazachstanu" docelowo stanie w Sanktuarium w Oziornym w Kazachstanie.

Ołtarz zostanie w Bydgoszczy do 10 kwietnia. W tym czasie drzwi fordońskiego sanktuarium będą otwarte dniem i nocą. Na stronie www.martyria.pl można wpisać się do kalendarza adoracji, wybrać dzień i godziny, w których chce się modlić przed ołtarzem. Pierwsi chętni już są.

Biskup Jan Tyrawa uroczyście odsłoni ołtarz we wtorek podczas mszy św. o godz. 18.30.
 
Źródło: Gazeta Wyborcza
 
http://bydgoszcz.gazeta.pl/fordon/1,112631,13629448,Zapisz_sie_i_czuwaj__Wielki_oltarz_juz_w_Bydgoszczy.html

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright