Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

piątek, 09 luty 2018 08:49

Powstaje Gwiazda w Niepokalanowie

Przy akceptacji Konferencji Episkopatu Polski, a także we współpracy z Zakonem Braci Mniejszych Konwentualnych Prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Warszawie polecamy Bożej Opatrzności utworzenie ósmego Międzynarodowego Centrum Modlitwy o Pokój w bazylice mniejszej w Niepokalanowie, Sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask.

MIEJSCE

Realizacja Międzynarodowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie, miejscu naznaczonym obecnością św. Maksymiliana, człowieka, który złożył swoje życie w ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, oraz w Roku Jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest inicjatywą, która wpisuje się w troskę o ukazanie wartości pokoju i świadectwa milionów polskich obywateli, którzy oddali swoje życie za wolność i pokój. Akcentuje też obecność naszego Narodu w Rodzinie Narodów Świata pragnących żyć w dobrosąsiedzkich relacjach opartych na uniwersalnych wartościach wzajemnego szacunku i własnej tożsamości. Przez to duchowe działanie chcemy wspierać tych, którzy w sposób szczególny są odpowiedzialni za pokój – polityków, instytucje międzynarodowe, organizacje humanitarne.

DATA

Pragniemy, aby konsekracja polskiej Kaplicy Pokoju odbyła się 1 września 2018 roku. Data jest znamienna – trudno o bardziej wyraziste nawiązanie do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju, niż kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej.

PROJEKT

Centralną częścią ołtarza w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie naturalnej wielkości postać Niepokalanej Maryi z otwartymi w geście zaproszenia dłońmi. Eucharystyczny Chrystus znajdzie się pod sercem Maryi, w dużej 20 centymetrowej rozświetlonej Hostii, ukazanej spod rozchylonych szat. Wokół srebrnej postaci Maryi Panny upleciony zostanie wieniec z naturalnej wielkości lilii, symbolizujący czystość i Niepokalane Poczęcie Maryi. Lilie wykonane zostaną ze srebra, także symbolizującego czystość. Kwiaty znajdą też swoje odzwierciedlenie w kolejnych, nachodzących na siebie warstwach szkła kryształowego. Podświetlone od spodu, razem ze słonecznymi promieniami rozchodzącymi się wokół Niepokalanej, tworzyć będą świetlistą, niemal niematerialną poświatę, podobną do tej, w której ukazała się Maryja, podczas objawień w Lourdes, Guadelupe i Fatimie. Jedna z warstw kryształu w swej formie nawiązuje do Cudownego Medalika Niepokalanej, tak bliskiej sercu św. Maksymiliana Kolbe. Na tej warstwie kryształu znajdzie się 12 szlifowanych kamieni, symbolizujących 12 gwiazd z apokaliptycznej wizji św. Jana, które także znajdują się na Cudownym Medaliku.

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright