Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

czwartek, 01 luty 2018 20:46

„Gwiazda Pokoju” zabłysła w Betlejem…

 

5 stycznia 2018 r. , w wigilię Uroczystości Objawienia Pańskiego, w Grocie Narodzenia Jezusa w Betlejem zabłysła „Gwiazda Pokoju” – dzieło p. Mariusza Drapikowskiego oraz Zespołu „Drapikowski Studio” z Gdańska.

 

 

Gwiazda wykonana została z bursztynu, metali szlachetnych oraz kryształu górskiego. Ma ona ok. 50 cm średnicy, składa się z 8 ramion. Jest to liczba symbolizująca osobę Jezusa Chrystusa. W ikonografii hebrajskiej cyfra 7 oznacza czas dokonany, zamknięty, wypełniony, natomiast cyfra 1 jest nowym początkiem. Chrystus to właśnie nowy początek: 7 i 1, czyli 8 – wyjaśnia artysta. Na każdym z ramion gwiazdy znajduje się napis „Gwiazda Pokoju” w 18 językach.

 

Bursztynową „Gwiazdę Pokoju” poświęcił Kustosz Ziemi Świętej, o. Francesco Patton OFM, który sprawował również uroczystą Mszę św. dziękczynną w intencji ofiarodawców i autorów dzieła. „Gwiazda Pokoju” oświetla Grotę Narodzenia Pańskiego. Jak mówi artysta, jest ona „wotum wdzięczności Panu Bogu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”.

 

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright