Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

piątek, 18 sierpień 2017 08:29

Ołtarz Pokoju i Pojednania w Hodyszewie!

Od soboty 12 sierpnia ołtarz adoracji został ustawiony w kaplicy miłosierdzia w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. 17 i 18 sierpnia przypada w parafii nabożeństwo 40 godzinne. Ojcowie Pallotyni zapraszają do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Który będzie wystawiony w ołtarzu Pokoju i Pojednania w godzinach od 8. 00 do 18. 00. Msze święte o godz. 7.00, 7.30 dodatkowa o 12.00, 18.00.

 

Ołtarz jest on przeznaczony do sanktuarium Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie. W Hodyszewie przed tym ołtarzem będzie zanoszona nieustanna prośba o pokój na świecie. Będziemy w tym ołtarzu adorowali Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 3 września.

-------------------------

W Hodyszewie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Pojednania. W kościele znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Hodyszewskiej, Królowej Podlasia z XVII w., namalowany na desce. Do roku 1875 obraz znajdował się w istniejącym tu kościele greckokatolickim, po kasacji Unii Brzeskiej od 1875 do 1914 znajdował się w cerkwi prawosławnej i był umieszczony w ikonostasie, otaczany kultem przez wiernych prawosławnych i katolickich.

W czasie I wojny światowej obraz został wywieziony poza Hodyszewo. Zwrócono go dopiero w 1928 r. 31 sierpnia 1980 roku ks. kard. Franciszek Macharski ukoronował cudowny obraz koronami papieskimi.

Do sanktuarium w Hodyszewie, którym opiekują się pallotyni, organizowane są liczne pielgrzymki piesze. Największe z nich to Łapska Piesza Pielgrzymka oraz Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa. Pielgrzymi odwiedzają też pobliską, drewnianą kapliczkę przy źródełku Krynica, przebudowaną w 1884 r.

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright