Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

niedziela, 19 luty 2017 16:43

Adoracja w sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego

Od 13 lutego, po parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze, tym razem w sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w podpoznańskim Luboniu trwa modlitwa o pokój na świecie przy ołtarzu adoracyjnym „Światło Pojednania i Pokoju”.

Adorację zainaugurowano po wieczornej Mszy św., której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej Zdzisław Fortuniak. Przypomniał w homilii wezwanie papieża Benedykta XVI, który prosił o wzmożenie tej modlitwy o pokój, „bo pokój jest przede wszystkim darem Boga, o który trzeba nieustannie prosić”.

"Modlitwy o pokój i pojednanie potrzebuje nie tylko Rwanda i cały kontynent afrykański. Potrzebuje jej także nasza ojczyzna, bo i u nas nie brakuje szaleńców pragnących za wszelką cenę utrzymywać niepokoje – zauważył biskup, zachęcając do ufnego przyzywania Bożego miłosierdzia. – Jak bowiem mówił Jan Paweł II podczas ostatniego pobytu w Polsce, w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście" powiedział bp Fortuniak.

Na inauguracji w Luboniu był również Mariusz Drapikowski, w którego pracowni powstał ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju”. Przypomniał on  tragiczne wydarzenia z 1994 r., kiedy to w Rwandzie doszło do walk między plemionami i ludobójstwa, w którym śmierć poniosło około miliona osób. W tym miejscu zostanie utworzone Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój, a fundamentem powstającego centrum duchowości będzie Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju i posługa sakramentu pojednania. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony właśnie w ołtarzu „Światło Pojednania i Pokoju” – wyjaśnił gdański artysta.

Adoracja i modlitwa w sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego trwać będzie nieustannie, dzień i noc, do 27 lutego.

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright