Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

poniedziałek, 12 grudzień 2016 21:27

„ŚWIATŁO POJEDNANIA I POKOJU” PEREGRYNUJE DO GDAŃSKA

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu „Światło Pojednania i Pokoju” będzie kontynuowana w dniach 14-19 grudnia 2016 w Parafii Bożego Ciała w Gdańsku Morenie (ul. Piecewska 9).

Zapraszamy do modlitwy od godz. 8:30 do 18:00.

O godz. 15.00 będzie odmawiana wspólnie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Na stronie parafii czytamy:

   Dziękując Panu Bogu za to wyróżnienie, pragniemy poinformować, że od środy 14 grudnia do poniedziałku 19 grudnia br. będzie wystawiony w naszym górnym kościele ołtarz eucharystyczny – tryptyk Mariusza Drapikowskiego „Światło Pojednania i Pokoju”. Przed tym ołtarzem jako pierwszy modlił się papież Franciszek wraz z młodzieżą w czasie wieczornego czuwania podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w sobotę 30 lipca 2016 r. Ołtarz ten jest przeznaczony do sanktuarium w Kibeho w Rwandzie. Wpisuje się on w dzieło „Dwunastu gwiazd w koronie Matki Bożej” tj. w inicjatywę utworzenia na świecie dwunastu miejsc adoracji Najświętszego Sakramentu skąd płynie modlitwa o pokój na świecie.

Uroczyste otwarcie ołtarza w naszym kościele będzie miało miejsce w środę, o godz. 18.oo. Po mszy świętej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.oo. W czwartek, piątek, sobotę i w poniedziałek przyszłego tygodnia msze święte o godz. 8.3o i 18.oo będą odprawiane w górnym kościele. Po mszy świętej o godz. 8.3o i o godz. 17.oo odmawiać będziemy różaniec, o godz. 12.oo Anioł Pański, o godz. 15.oo Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Pozostały czas niech wypełni adoracyjna modlitwa wspólnot i jak najliczniej parafianie. W niedzielę za tydzień adoracja będzie miała miejsce po mszy świętej o godz. 13.3o do godz. 18.oo.

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright