Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

sobota, 12 listopad 2016 20:34

Inauguracja adoracji w Wilnie

8 listopada w Kościele pw.Ducha Świętego w Wilnie odbyła się uroczysta Msza św.na powitania ołtarza „Światło Pojednania i Pokoju”, przy którym modlił się papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Po Mszy św. przy ołtarzu odbyła się uroczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył ks. Daniel Narkun z młodzieżą z Korkożyszek.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Communita Regina della Pace, prezes Piotr Ciołkiewicz i Mariusz Drapikowski, w którego pracowni "Drapikowski Studio" powstał ołtarz, przedstawili  idee "12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju". Wskazali na  potrzebę modlitwy i Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie. Ukazany został także biblijny i teologiczny wymiar ołtarza „Światło Pojednania i Pokoju”, który docelowo przeznaczony jest do afrykańskiego sanktuarium w Kibeho.

W dniach od 8 do 12 listopada kościół będzie otwarty od godz. 12.00 do 20.00. Od 14 do 21 listopada – od godz. 9.00 do 20.00. Zaprasza ks. Tadeusz Jasiński, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Wilnie

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright