Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

piątek, 04 listopad 2016 10:17

Od 8 listopada - Wilno

Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie w Ołtarzu "Światło Pojednania i Pokoju" kontynuowana będzie w dniach 8 - 20 listopada w Wilnie, na Litwie. Miejsce adoracji: Kościół Ducha św., ul. Dominikańska 8.


Dnia 8 XI o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta inauguracyjna, natomiast 11 XI, o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Communita Regina della Pace.
Barokowy kościół pw. św. Ducha w Wilnie, niegdyś dominikański, obecnie jest parafią Polonii wileńskiej, gdzie Msze św. odprawiane są jedynie w języku polskim. Imponująca bryła świątyni, wynosząca się ku górze ponad ciasną przestrzeń Starówki, jest owocem przebudowy kościoła w stylu barokowym, przeprowadzonej z końcem XVII wieku (pierwszy kościół, zbudowany w XIV w, był drewniany). To imponująca bazylika na planie krzyża łacińskiego, której kopułę, stropy i ściany zdobią bogate freski. Klasztor dominikanów założono tu w XVI wieku. Władze carskie zamieniły klasztor na więzienie, w którym osadzano litewskich i polskich patriotów – filaretów oraz powstańców.        W 1993 roku w kościele św. Ducha spotkał się z polskimi katolikami papież Jan Paweł II, odprawił tu także Mszę św.


Serdecznie zapraszamy!

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright