Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

wtorek, 01 listopad 2016 22:17

W Bydgoszczy czuwanie młodych

foto_Mazur/episkopat_pl foto_Mazur/episkopat_pl

Na 5 listopada (sobota) zaproszona jest młodzież wszystkich parafii diecezji bydgoskiej , a szczególnie zgromadzoną wokół grup ŚDM, na czuwanie w dziękczynieniu za przeżyty wakacyjny czas z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie.

Jak mówią organizatorzy, okoliczność modlitwy jest wyjątkowa. Do Sanktuarium MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy przybył ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju” – ołtarz adoracji eucharystycznej przeznaczony do Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie, gdzie utworzone zostanie kolejne Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój. Wykonany w gdańskiej pracowni artystycznej „Drapikowski Studio” ołtarz, podobnie jak wcześniejsze realizacje, (które gościliśmy w naszej Bazylice) charakteryzuje się bogatą symboliką religijną. Przy tym ołtarzu wraz z 2,5 mln młodymi pielgrzymami świata modlił się Ojciec Święty Franciszek 30 lipca na Campus Misericordiae.


Młodzieżowe czuwanie rozpocznie się o godz. 18:30 Mszą Świętą i trwać będzie do godz. 21:00 (zakończone Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu).


Zorganizowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 506480080.

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright