Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

piątek, 14 październik 2016 14:17

16 X - początek peregrynacji w Toruniu

Uroczysta inauguracja adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie przy ołtarzu "Światło Pojednania i Pokoju" w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu będzie miała miejsce dnia 16 października 2016 roku, po Mszy świętej niedzielnej, która sprawowana będzie o godz. 12.00 przez O. Prowincjała Janusz Sok CSsR.

Ołtarz wystawiony będzie do dnia 23 października w Kaplicy Pamięci Polskich Męczenników, gdzie będzie można adorować Najświętszy Sakrament codziennie w godzinach od 6.00 rano do 21.30 wieczorem.

Serdecznie zapraszamy!


Kaplica Pamięci mieszcząca się w Świątyni pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu jest unikalnym w skali międzynarodowej pomnikiem powstałym z pragnienia oddania czci Polakom, którzy z narażeniem życia swego i swej rodziny ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Inicjatorem oraz patronem tego dzieła jest o. Tadeusz Rydzyk CSsR – założyciel i dyrektor Radia Maryja. Kaplicę zbudowano według koncepcji inżyniera Andrzeja Ryczka – architekta, autora projektu Świątyni.

 Centralne miejsce zajmuje figura Matki Bożej Niepokalanej symbolicznie depczącej głowę węża. Za nią na ścianie relikwiarze męczenników polskich (m.in. św. Maksymiliana Kolbego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. ks. Wincentego Frelichowskiego i bł. 11 Sióstr Nazaretanek z Nowogródka), a dalej ściana z czarnego polerowanego granitu z wyrytymi nazwiskami Polaków pomordowanych przez Niemców za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej. O heroizmie tych Polaków przypomina napis z cytatem z Pisma Świętego: „Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich".
Okna w Kaplicy wypełniają cztery wielkie witraże - każdy z inną sceną z pontyfikatu Jana Pawła II. Ich projekt powstał w pracowni artysty prof. Andrzeja Kałuckiego z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright