Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

czwartek, 15 wrzesień 2016 15:23

Peregrynacja i modlitwa o pokój w Miechowie

W piątek 9 września,  podczas comiesięcznego czuwania przy Pustym Grobie w Miechowie uroczyście powitano ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju”, przy którym modlili się Ojciec Święty i pielgrzymi w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na stronie Bazyliki w Miechowie www.parafiamiechow.pl znalazła się relacja z rozpoczęcia peregrynacji ołtarza i adoracji Najświętszego Sakramentu:

Początkiem peregrynacji i modlitwy o pokój na świecie oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w ołtarzu „Światło Pojednania i Pokoju” było sobotnie czuwanie 30 lipca 2016 r. na Campus Misericordiae podczas Światowych Dni Młodzieży. 1 sierpnia ołtarz rozpoczął peregrynację w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie u Księży Pallotynów, następnie trafił na Jasną Górę, a potem do Miechowa.

- „Nie bez powodu dzisiaj ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju” obecny jest w naszej miechowskiej świątyni. To właśnie brak pokoju przed kilkoma wiekami spowodował, że Ziemia Święta była przez wiele lat niedostępna dla chrześcijan. To właśnie wtedy replika Grobu Bożego w Miechowie stała się kierunkiem pielgrzymek o duchowym i religijnym wymiarze porównywalnym z wyprawą do Jerozolimy. To właśnie tutaj tysiące pątników z całego świata przybywało do Miechowa na kolanach, by prosić o pokój w Ziemi Świętej. Dzisiaj pragniemy by te modlitwy odżyły i wypraszały u Boga  pokój w Ziemi Świętej i na całym świecie” – mówi ks. Mirosław Kaczmarczyk, kustosz Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie.

Uroczyste przywitanie ołtarza w Miechowie odbyło się w piątek o godz. 15.00 modlitwą przy ołtarzu „Światło Pojednania i Pokoju”, który został usytuowany w nawie głównej bazyliki. Następnie w kaplicy Grobu Bożego została odprawiona Msza Święta w intencjach pielgrzymów. Zebrani parafianie i pielgrzymi jak co miesiąc uczestniczyli także: w modlitwie różańcowej, w godzinkach o Grobie Chrystusowym. Adorację przy ołtarzu o godz. 20.00 poprowadzili wolontariusze ŚDM 2016, którzy wprowadzili zebranych w nauczanie papieża Franciszka. O godz. 21.00 po Apelu Jasnogórskim, rozpoczęła się charakterystyczna dla Miechowa liturgia światła z procesją eucharystyczną po krużgankach. Czuwanie zakończyło się Eucharystią za pielgrzymów i parafian o godz. 23.00.

Peregrynacja ołtarza w Bazylice Grobu Bożego zakończy się 19 września. Istnieje także możliwość indywidualnych pielgrzymek po wcześniejszym zgłoszeniu.

Ołtarz po peregrynacji w świątyniach, trafi do Kibeho (Rwanda). Powstanie tam kolejne Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój, w ramach prowadzonego przez Stowarzyszenie „Communita Regina della Pace” Dzieła „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Ołtarz został wykonany w gdańskiej pracowni artystycznej „Drapikowski Studio”.

 

źródło:  http://www.parafiamiechow.pl/w-piatek-przywitano-oltarz-ze-sdm-w-krakowie/

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright