Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

czwartek, 25 sierpień 2016 22:40

Jasna Góra na drodze do Kibeho.

Tak jak przy peregrynacji "Tryptyku Jerozolimskiego", "Gwiazdy Kazachstanu" i "Donum Caritas et Pax", tak i ołtarz "Światło Pojednania i Pokoju" znalazł się w jasnogórskim Wieczerniku, aby wierni przybywający do Czarnej Madonny mogli modlić się o pokój przed Najświętszym Sakramentem.

24 sierpnia o 14.00 modlitwę o pokój zainaugurowała Msza św., której przewodniczył ojciec Mariusz Tabulski paulin, który powiedział: "Wiemy, że na Jasnej Górze od dłuższego już czasu trwa modlitwa o pokój na Ukrainie, za uchodźców, za tych którzy są prześladowani, zwłaszcza za chrześcijan. Mam nadzieję, że ten ołtarz będzie dodatkową inspiracją. Jest pięknie artystycznie wykony, pełen symboliki, przesłania. Możemy więc w czasie adoracji patrząc na Jezusa, widzieć sceny biblijne i te nawiązujące do tajemnicy Bożego Miłosierdzia, to z pewnością może nam pomóc w skupieniu, w adoracji".

Podczas inauguracji peregrynacji na Jasnej Górze, Bogusław Olszonowicz, ze stowarzyszenia Communita Regina Della Pace przypomniał w rozmowie, że celem projektu "12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju",jest uwrażliwienie ludzkich serc i pobudzenie do modlitwy w intencji pokoju na świecie i w ludzkich sercach. „Chcielibyśmy, aby ta modlitwa o pokój otoczyła cały świat, stąd taki zamysł, a w zasadzie pragnienie, bo nie wiadomo, kiedy to się dokona w pełni, aby co najmniej dwunastoma gwiazdami otoczyć cały świat tą modlitwą o pokój” – wyjaśnia.

„Afryka, jak wspomniał święty Jan Paweł II, to nadzieja świata, jeśli chodzi świeżość wiary, a sanktuarium Kibeho jest wyjątkowe, to przecież miejsce objawień Matki Bożej, jedyne w Afryce, które zostało zatwierdzone przez Kościół” – dodał Bogusław Olszonowicz. 

Do 8 września w kaplicy - namiocie (Wieczerniku) trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu "Światło Pojednania i Pokoju".

Zapraszamy do modlitwy.

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright