Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

wtorek, 31 maj 2016 08:14

O afrykańskich uroczystościach W Radiu PLUS Radom

Otoczmy cały świat łańcuchem modlitwy o pokój i tym samym odpowiedzmy na apel papieża Franciszka - zachęca Piotr Ciołkiewicz, prezes Communita Regina della Pace w wywiadzie dla Radia PLUS Radom. W Sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Jamusukro rozpoczęła się modlitwa o pokój i adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Donum Caritas et Pax.
 

Uroczystość odbyła się 22 maja podczas Mszy świętej, która kończyła narodową pielgrzymkę do sanktuarium z udziałem 25 tysięcy pielgrzymów. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza było oficjalnym ogłoszeniem Bazyliki w Jamusukro Międzynarodowym Centrum Modlitwy o Pokój w ramach Dzieła 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju realizowanego przez Stowarzyszenie Communita Regina della Pace z Radomia.

Misją stowarzyszenia jest międzynarodowe apostolstwo adoracji Chrystusa Eucharystycznego w intencji pokoju i pojednania między ludźmi. - Każdy z nas jest powołany do bycia apostołami pokoju, tak bardzo potrzebnego współczesnemu światu. Odpowiedzmy na apel papieża Franciszka, by modlić się o pokój - mówi Piotr Ciołkiewicz.

Stowarzyszenie pracuje obecnie nad rozświetleniem kolejnej afrykańskiej Gwiazdy w Koronie Maryi Królowej Pokoju. - Po Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, będzie to znane na całym świecie Sanktuarium Maryjne Kibeho w Rwandzie - poinformował Piotr Ciołkiewicz.

Dodaje, że Rwanda znana jest jako kraj tysiąca wzgórz ze względu na naturalne piękno krajobrazu, którego cechą charakterystyczną są liczne łagodnie falujące wzniesienia. - Jest to kraj o bogatej kulturze oraz bujnej przyrodzie. Jego historia naznaczona jest jednak boleśnie nienawiścią międzyplemienną, która doprowadziła do tragicznego ludobójstwa w 1994 roku - przypomniał prezes stowarzyszenia Communita Regina della Pace.

Ołtarz „Dar Miłości i Pokoju”, który trafił do bazyliki Matki Bożej Królowej Pokoju w Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej jest trzecim z ołtarzy adoracji Najświętszego Sakramentu, po „Tryptyku Jerozolimskim” i „Gwieździe Kazachstanu”, składających się na „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Wykonuje je polski rzeźbiarz Mariusz Drapikowski.

Źródło:  http://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/radom-dla-jamusukro-16345

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright